O mně: Ginlover Petra

Jsem Petra a jsem ginlover. A taky kavárenský a barový povaleč. Miluju koktejlové bary. Ty klidné. Atmosféru, posezení přímo na baru a prohození pár slov s náhodnými lidmi na baru nebo barmanem. Vychutnám si tu svůj drink, nejlíp připravený na míru mojí chuti, a jdu dál.

Nejsem expert. Nemám k ginu formální vzdělání a nemám ani (delší než zanedbatelnou) barovou praxi. Dokonce i uživatelsky je to na hraně. Stejně jako milovníkem kávy nazvete člověka, který si vychutná svůj šálek dokonalého espressa, ale možná opovrhnete tím, kdo do něj nalije mléko a to kafe, které s láskou pije je flat white, cappuccino nebo nedejbože latéčko.

Tak stejné je to se mnou a ginem. Zajímám se o gin, čtu o ginu, miluju bary specializované jen na gin, když zaslechnu “gin”, rozzáří se mi oči, ráda ochutnám kapičku ginu z každé nové lahve, kterou vidím, ale když na to přijde, můj oblíbený drink na ginu je spíš taková ginová limonáda. Vlastě jsou mojí láskou i mocktaily, ale to sem nepatří.

Jsem foodie a hodně cestuju. Kromě jídla a nových míst objevuju i zahraniční bary a giny, které u nás nemáme. Mám slabost pro speakeasy a rooftop bary.