Silvestrovské koktejly na ginu a jejich příprava

Ať už je pro vás Silvestr největší párty roku a velkolepá oslava nezbytnost nebo je to pro vás večer jako každý jiný, kdy si jen připijete s rodinou nebo přáteli na šťastný nový rok, pár tipů na šumivé, tradiční nebo elegantní koktejly se vám pro slavnostní večírek bude hodit.

Klasické koktejly na ginu

Silvestrovský večer je dlouhý a tak mi přijde lepší pít dlouhé koktejly, které přecijen vydrží déle. Aspoň pokud si chcete večírek užít, ne se odrovnat ještě před půlnocí.

Gin tonic

Gin tonic je dobrou volbou a pro silvestrovský večer volím z opatrnosti raději vyšší podíl tonicu, tedy poměr ginu ku tonicu minimálně 1:3, lépe 1:4.

Gin tonic
Gin tonic

Gin fizz

Podobně lehkým drinkem a skvělou variantou, pokud se necítíte na větší množství tonicu, je gin fizz. Cukrový sirup, citronová šťáva, sodovka a gin.

Povzbuzení kávou

Pokud na Silvestra pocítíte únavu, bude se hodit káva. Můžete si ji dát formou klasické kávy a nebo lépe, v kávovém koktejlu.

Gin Espresso Martini

Espresso Martini se obvykle připravuje z vodky, ale je i ginová varianta. Drink je elegantní, tmavý, espresso díky mixování v shakeru vytvoří pěnu. V shakeru smísíte s ledem gin, espresso, kávový likér (Kahlua) a cukrový sirup.

Gin espresso martini
Gin espresso martini

Želé panáky k silvestrovské zábavě

Tohle možná mezi vytříbenými koktejly nemá co dělat, ale na silvestra si to odpustíme. Pokud máte v plánu hrát o silvestrovském večeru společenské hry s panáky „za prohru“, želé panáky mohou být zábavnější, barevnější a méně alkoholickou variantou. Navíc tím překvapíte přátele.

S přípravou začněte už odpoledne. Budete potřebovat formičky, třeba malé plastové panákové pohárky. Pomerančovou (nebo jinou ovocnou) šťávu povaříte se želatinou, přidáte gin a zalijete do formiček. Pro efekt můžete přidat i malé kousky ovoce. Necháte v lednici do večera ztuhnout. Gin není potřeba plýtvat žádný speciální, klidně vezměte ten nejobyčejněší, co doma máte.

Půlnoční přípitek

Pokud si chcete připít raději koktejlem, ale zároveň chcete bouchnout šampaňské, řešení existuje.

French 75

Do skleniček na přípitek si připravte gin, cukrový sirup a citronovou šťávu a s půlnocí zalijte bublinkami. Pro tenhle účel se bude skvěle hodit italské citrusové Portofino.

Sloe Royale

Elegantní koktejl z trnkového ginu, který dodá skleničce trochu tmavší barvu, než je u přípitku zvykem. Koktejl je ultrajednoduchý, protože trnkový gin už rovnou zalijete šampaňským nebo proseccem a je hotovo.

Napsat komentář